Najromantickejšie destinácie sveta

TOP 10:

  1. Santorini, Grécko
  2. Bali, Indonézia
  3. Paríž, Francúzsko
  4. Salzburg, Rakúsko
  5. Algarve, Portugalsko
  6. Sorrento, Taliansko
  7. Poipu, USA
  8. Phuket, Thajsko
  9. Killarney, Írsko
10. Québec, Kanada


4. Salzburg - zabodovali záhrady

SVOJE úspešné želiezko v ohni mali počas hlasoania aj naši rakúski susedia. Rodisko slávneho Mozarta sa totiž dostalo na štvrté miesto.

      Výhľad na majestátne Alpy a štýlovo vyzdobené uličky. Ale najmä na jar má rodisko hudobného génia, ktorého podobizeň dnes zdobísladučké čokoládové gule, jednu takmer neprekonateľnú atrakciu.
      Záhrada Mirabell totiž patrí k skvostom, aké sa nevidia len tak na počkanie. Oficiálne sa považujú za najkrajšiu barokovú záhradu v celej Európe a jej siaha až do začiatku osemnásteho storočia. Dokonale zastrihnuté živé ploty, kľukaté cestičky a fontány dotvárajú pohodu, po akej mnohí návštevníci mesta túžia. No mesto nad riekou Salzach, z ktorého máte ajna jar na dosah viaceré takmer celoročne fungujúce lyžiarske svahy, ponúka samozrejme viac. Od nás navyše nie je ďaleko a tak si ho choďte na jar určite obhliadnuť zblízka.

text: (ijk), 7.-8. februára 2009, 31. číslo denníka - Plus Jeden Deň


No a Vy si môžete zaspomínať, ako sme si záhrady zámku Mirabell obhliadli my v roku 2002:

Viac fotiek zo Salzburgu je na http://www.jvs.sk/2002/salzgal/4/index.htm, prípadne celá akcia v Rakúsku na http://www.jvs.sk/2002/salzgal/asalzkam.htm